Yıllık İşletme Cetveli

Sayın Üyemiz,

Balıkesir Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nün 15.04.2013 tarih, 610 sayılı, Yıllık İşletme Cetveli hakkında uyarı konulu yazısı aşağıdadır. Bilgi edinilmesini rica ederiz.

"6498 sayılı Sanayi Sicil Kanunu hükümleri uyarına; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız sanayi siciline kayıtlı bulunan sanayi işletmelerinin, bir senelik faaliyetlerini YILLIK İŞLETME CETVELLERİ'nde göstermeleri ve bu cetvellerin yılın ilk dört ayı içerisinde(Nisan ayı sonuna kadar) Bakanlığımız sanayi sicil sistemine işlenmesini temin etmeleri yasal bir zorunluluk olup, bu yükümlülüğü yerine getirmeyen işletmelere İdari Para Cezası uygulanmaktadır.

Sanayi sicilimize kayıtlı bulunan işletmeleri Yıllık İşletme Cetvellerini;

- Elektronik ortamda www.sanayi.gov.tr adresinde, e-hizmetler bölümü sanayi sicil bilgi sistemi yolunu izleyerek ulaşacakları sistem giriş sayfasında ,kullanıcı adı ve şifre oluşturarark verebilecekleri gibi,

-Bakanlığımızın www.sanayi.gov.tr adresinde; Hizmetlerimiz-Hizmetlerimizi görmek için tıklayınız-Sanayi Sicil Belgesi  Hizmetleri-Yeni Yıllık İşletme Cetveli ( Açılan sayfanın en alt kısmında)yolunu izleyerek ve ya İl Müdürlüğümüzden temin edebilecekleri  Yıllık İşletme Cetveli'nin yeni formunu( ön sayfa,arka sayfa ve anket sayfaları)  doldurarak, bir dilekçe ekinde Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüze ulaştırmak suretiyle de teslim edebilirler.

Balıkesir Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü"

 

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.