Oda Organ Seçimlere İlişkin Duyuru

AYVALIK TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI'NDAN  ORGAN SEÇİMLERİ VERGİ MÜKELLEFİYETİNE İLİŞKİN DUYURU

Nisan-Mayıs 2018 Oda Organ seçimlerinde 5174 sayılı TOBB Kanunu'nun 83. Maddesi hükmü uyarınca Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen sıfatıyla iştirak edebilmek için gelir ve kurumlar vergisi mükellefi olmak şartı aranmaktadır.

Bu zorunluluk çerçevesinde üyelerimizin vergi mükellefiyetine ilişkin Oda kayıtlarını 21.03.2018 Çarşamba gününe kadar hafta içi mesai saatleri arasında odamıza gelerek incelemeleri ve hatalı kayıt varsa düzeltilmesi için firmanın antetli kağıdına yazılı dilekçe ile müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Bu düzeltme işlemi çerçevesinde, 5174 sayılı Kanunun 83. Madde (f) bendi uyarınca seçme ve seçilme haklarının kaybolmaması için Odamıza daha önce hiç vergi numarası bildirmemiş üyelerimizin de öngörülen sürede Odamıza vergi hesap numaralarını bildirmeleri, vergiden muaf olan üyelerimizin ( Kooperatifler, serbest bölgede faaliyet gösteren firmalar vb. ) vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bu süre içerisinde kayıtlarını düzeltmeyen üyeler oda kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacaktır.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.