EĞİTİME KATKI PROJESİNE MİLLİ EĞİTİMDEN DESTEK

TOBB desteği ve ATO işbirliğiyle hazırlanan eğitime katkı projesi kapsamında projemiz paydaşlarından Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Sayın Güner Bahadır 12 Kasım Pazartesi günü Odamızı ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

MEB

  

ATO EĞİTİME KATKI PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteği ve ATO işbirliği ile eğitime katkı projemiz kapsamında Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve Okul Müdürlerimizin katılımıyla 12 Kasım Pazartesi günü ihtiyaç sahibi 909 öğrencimiz için yaptırdığımız kışlık mont teslimatı mini töreni düzenledik. Katılımları için Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan ve diğer tüm katılımcılarımıza ATO olarak şükranlarımızı sunarız.

egitime katki1 egitime katki2

Egitime katk3

   

AYVALIK TİCARET ODASI YÖNETİMİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

1 Kasım 2018 Perşembe günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Meclis Başkan Yardımcısı Suat Akın Ayvalık Atatürkçü Düşünce Derneği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Ayvalık Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ayvalık Çıraklık Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezlerine ziyarette bulundular.

okul 1 okul 2

Devamını oku: AYVALIK TİCARET ODASI YÖNETİMİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ SERGİLERİ

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri 1. gününde gerçekleşen Resim Sergisi, ''Zeytinin Gövde Gösterisi'' Selçuk Erdoğan, Fotoğraf Sergisi, SUFOD Su Altı fotoğrafçıları ve Filmciler Derneği (Su altı belgeselcisi Haluk Cenan anısına) ve Seramik Sergisi, ''Toprakla da şiir Yazılır'', Naile Cimit, Çiğdem Celasin, Fatma Kızılata etkinliklere Midilli Ticaret Odası, Gazeteci Haşmet Babaoğlu ve Ayvalık halkı katılım sağladı.

sergi 2 sergi 1

sergi 4 sergi 8

 

 

ODAMIZDA TOBB AKREDİTASYON DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2012 yılında TOBB Akredite Oda/Borsa sitemine dahil olan Odamızda 5-6 Kasım 2018 tarihlerinde Akreditasyon Belge Denetimi gerçekleştirildi. Türk Loydu Vakfı adına Bağımsız Başdenetçi Kerim Dişbudak TOBB Akreditasyon Standardının 13 maddesini Odamızın ne düzeyde gerçekleştirdiğini denetledi.

'' B Sınıfı Akredite Oda '' olan Odamız bu sonucu koruma amacıyla denetime hazırlandı. Başarı ile geçen denetimin kesin sonucu TOBB Akreditasyon Komitesi'nin önümüzdeki ay yapacağı toplantının ardından açıklanacak.

denetim1 denetim2

HAŞMET BABAOĞLU HASAT GÜNLERİNDE KONUĞUMUZ OLDU

Duayen Gazeteci Haşmet Babaoğlu 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günlerinde misafirimiz oldu. Kendisine güzel yazısı için teşekkür ediyoruz.

hasmet babaoglu

MİDİLLİ TİCARET ODASI AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİNDEYDİ

Midilli Ticaret Odası 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Etkinlikleri kapsamında Ayvalık Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Etkinliklere Midilli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mr. Panagiotis Tatakis ve Ticari Danışman Mr. Konstantinos Sotirakis katıldı. Bu nazik ziyaretleri karşısında ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özdoğan ve Ali Uçar, kendilerine ufak bir hasat hediyesi takdim ettiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın katılımlarından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

midilli to

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZER MATLI HASAT GÜNLERİ DAVETİMİZE KATILDI

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet Uludoğan ve Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri kapsamında Ayvalık Ticaret Odasını ziyaret etti. Zeytin Hasat Günleri Festivali açılışında konuşma yapan Sayın Özer Matlı, " Bu festival hem Ayvalık'ın tanıtılması, hem de ülkemiz ve ilçemiz ekonomisi için çok büyük değer taşıyan Ayvalık zeytinyağının tanıtılması adına çok önemli,'' diye konuştu. Sayın Özer Matlı, TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun selamlarını getirdiklerini ve kendilerinin böylesine başarılı bir organizasyona katılmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ilettiler.

ozer matl hasat 1 ozer matl hasat 2

ozer matl hasat 3

 

TEŞEKKÜR ÇİÇEKLERİMİZİ ESNAFIMIZA SUNDUK

Zeytin Hasat Günleri etkinliklerimizde Talatpaşa esnafının gösterdiği anlayış ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

31.10.2018 talatpasa 1  31.10.2018 talatpasa 2 31.10.2018 talatpasa 3 31.10.2018 talatpasa 4

Devamını oku: TEŞEKKÜR ÇİÇEKLERİMİZİ ESNAFIMIZA SUNDUK

AYVALIK ESNAFINA TEŞEKKÜR

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri etkinlikleri süresince Talatpaşa esnafımızın işlerinin artması ve kazanç elde etmeleri ATO Yönetimi olarak bizleri mutlu etmiştir. Bu vesileyle kendilerine katkılarından ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyor, tüm esnafımıza bol bereketli kazançlar diliyoruz.

ccek 1   ccek 2

ODAMIZDA ATO TİCARET SİCİL MÜDÜRÜ TOLGAHAN ÖZGÜNER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

27 Mart 2018 Salı günü Odamızda Ayvalık Ticaret Odası Ticaret Sicil Müdürü tarafından Ayvalık'taki tüm mali müşavirler ve muhasebecilere, yenilenen sicil işlemleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kanun değişikliği hakkında bilgilendirmeden faydalanmak isteyen üyelerimiz için toplantı görselleri aşağıdadır.

ticaret sicil müdürlükleri III. bilgilendirme toplantısı

 

 

 

GMKA BÖLGESEL YENİLİK STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI BALIKESİR ÇALIŞTAYINA KATILDIK

3 Ekim 2018 Çarşamba günü ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Duran Ürgüplü GMKA Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Balıkesir Çalıştayına katıldı.

Ajansın 2018 mali destek programları toplantıda katılımcılarla paylaşıldı.

 2018 Yılı GMKA Mali Destek Programları

ÜYELERİMİZ İÇİN DIŞ TİCARET EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

1-2 Ekim 2018 Pazartesi ve Salı günleri olmak üzere ATO Meclis salonunda, geçtiğimiz yıllarda da Odamızda eğitim veren Dış Ticaret Uzmanı Murat Odacı tarafından üyelerimize uygulamalı dış ticaret eğitimi verildi. Dış Ticaret Uzmanı Murat Odacı tarafından verilen eğitime hem ihracat yapan hem de ihracat yapacak olan üyelerimiz katıldılar. Üyelerimize verdiği faydalı bilgiler için ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da Murat Odacı'ya teşekkür etti.

ds tc

Ayvalık İhracat Raporu 2012-2017

Ayvalık ihracatının son 6 yılına dair hazırladığımız ihracat raporuna ulaşmak için tıklayın

2018 EYLÜL BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın eylül ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

2018 AĞUSTOS BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın ağustos ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

İSTANBUL BEŞİKTAŞ'TA HASAT ŞENLİĞİ AFİŞLERİ ASILDI

İstanbul Beşiktaş ilçesinde Belediye Hizmet Ofisi ve Muhtarlıklara 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri afişleri asıldı. İstanbul Beşiktaş Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiriz.

istanbul afis 1  istanbul afis 2

Devamını oku: İSTANBUL BEŞİKTAŞ'TA HASAT ŞENLİĞİ AFİŞLERİ ASILDI

DİNO ZEYTİNCİLİKTEN ODAMIZA ZİYARET

Dino zeytincilikten Ece Kamçılı Kütük ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar dilediler ve gelecek yılki Zeytin Hasat Günlerine kesinlikle katılacaklarını söylediler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ise; yıllar önce henüz küçük bir kızken tanıdığı Ece Hanımın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Dostane geçen sohbette Ayvalık zeytinyağının ününe yakışır projeler üretme konusunda fikir alışverişinde bulundular.

23.10.2018 dino zeytincilik

AYVALIK GÜMRÜK MÜDÜRÜ VE GÜMRÜK MÜDÜR YARDIMCISI ODAMIZI ZİYARET ETTİLER

23.10.2018 Salı günü Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç ve Ayvalık Gümrük Müdür Yardımcısı Ali Topçu Odamızı ziyaret ettiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pehlivan, kendileriyle görüşerek Ayvalık'ta dış ticaretin ve ihracatın geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundular.

23.10.2018

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİK

22.10.2018 Pazartesi günü Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay, Ayvalık Zeytin Hasat Günlerinin en büyük destekçilerinden Balıkesir Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rahmi Kula ve ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Duran Ürgüplü Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu'nu ziyaret ettiler.

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri davetiyesini Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sayın Zekai Kafaoğlu'na kendileri ilettiler ve Ayvalık Zeytin Hasat Günlerine sağladıkları büyük desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

22.10.2018 bbb

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2018 Eylül ayı Meclis Toplantısı 17 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi, eylül ayı hesapları incelendi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın eylül ayı faaliyet raporunu okumasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

eylul mecls 1

eylul mecls

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE BASIN TOPLANTISI YAPILDI

17 Ekim 2018 Çarşamba günü Odamızda Enflasyonla Topyekün Mücadele programı basın toplantısı düzenlendi.  Enflasyonla Topyekün Mücadele basın bültenini Eylül ayı Meclis Toplantısı öncesinde Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan okudu. Enflasyonla Topyekün Mücadele Basın Bültenine ulaşmak için tıklayınız.

Yıl sonuna kadar satışını yaptığı ürünlerde en az %10 indirim uygulamak isteyen üyelerimiz program dahilinde kampanyaya katılacağını ve indirim uygulayacakları ürün listesi ve görsellerini  22 Ekim 2018 tarihine kadar Odamıza bildirmelerini rica ederiz. Kampanyaya katılan üyelerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bildirilerek ülke çapında kampanyaya katılan firmalar listesinde yer alacaktır.

Aşağıda yer alan listedeki ürünlerde indirim yapacak üyelerimizin en kısa sürede odamızla irtibata geçmeleri rica olunur.

Ürün Listesi

 

basn topl

 

TOBB DİJİTAL DÖNÜŞÜM PROJESİ EĞİTİMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin düzenlendiği Dijital Dönüşüm Projesi Üye Sicil  ve Muhasebe Yazılımları  eğitimine katıldık.
 Ankara'da düzenlenen eğitime 27-28 Eylül 2018 tarihlerinde Genel Sekreter Ahmet Baç, Muhasebe Memuru Korhan Varol ve Muamelat Memuru Özge Çakmak katıldı.

TOBB Yazılım Müdürü Mert Dayanır, Servis Sağlayıcı Firma Yetkilisi Furkan Yılmaz eğitime katılan Oda ve Borsa çalışanlarına Üye ve Muhasebe modülündeki yenilikleri anlattı.

28 EYLUL 2018

14. AYVALIK ULUSLARARASI ZEYTİN HASAT GÜNLERİ PROGRAMI

26 EKİM 2018 CUMA

10.00   " Hasata Yürüyüş", Ayvalık Migros Mağazası önünden Cumhuriyet Meydanı'na (Ayvalık Belediye Bandosu eşliğinde)

10.30   Zeytinyağı Pazarı Açılışı, Cumhuriyet Meydanı

Sergi Açılışları

11.00   Karikatür Sergisi, 'Zeytin', Girne-Ayvalık Belediyeleri, Cumhuriyet Meydanı

15.00   Resim Sergisi, "Zeytinin Gövde Gösterisi", Selçuk Erdoğan, Taksiyarhis Anıt Müze

16.00   Fotoğraf Sergisi, SUFOD Su Altı Fotoğrafçıları ve Filmcileri  Derneği (Su altı belgeselcisi Haluk Cecan anısına), Orhan Peker Sanat Galerisi

17.00   Seramik Sergisi, 'Toprakla da Şiir Yazılır', Naile Cimit/Çiğdem Celasin/Fatma Kızılata, Naile Cimit Atölyesi, Sakarya Mahallesi

 

27 EKİM 2018 CUMARTESİ

11.00 
  Hasat Etkinlikleri, Mutluköy Nostalji Tesisleri

12.00   Konuşmalar

12.30   Zeytin Hasat Gösterisi ve Çeşitli Etkinlikler

14.30   Prof. Dr. Güngör Uras Sokağı Açılışı, Eski Çocuk Yuvası Arka Sokak

16.00 Konuk Medya Temsilcileriyle Zeytinyağı Pazarı (Cumhuriyet Meydanı) ve El Emekleri Pazarı (Dr. Fazıl Doğan Meydanı) Ziyareti

16.30   Konuklarla Zeytinyağı Temel Tadım Eğitimi, ATO Laboratuvarı

 

28 EKİM 2018 PAZAR

10.00   'Zeytinyağı, Sağlık Kaynağı', Halil Başyazgan Küçükköy Kültür Merkezi

Moderatör: Ümmühan Tibet, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Yönetim Kurulu Başkanı

Konuşmacılar:

- Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş

- Prof. Dr. Timur Timurkaynak/Kardiyoloji Uzmanı

- Serap Akyol/Diyetisyen

(Panel sonraı En İyi Çiftçi Ödül Töreni)

Küçükköy Meydanı Etkinlikleri

13.30   Zeytinli Şiirler Dinletisi/Turgut Baygın

14.30   Zeytin Çekirdekleri Konseri


29 EKİM 2018 PAZARTESİ

09.00   Cumhuriyet Bayramı Kutlaması, Kaymakamlık Etkinlik Programına Katılım

12.00   'Denizden Ayvalık' Tekne Turu

AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri hazırlık çalışmalarına devam ediyoruz. 17 Ekim 2018 Çarşamba günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay Hasat Şenliklerinin yapılacağı  Mutluköy Nostalji Köy Sofrasını ziyaret ettiler. Nostalji Köy Sofrası işletmecisi  Erdinç Tügen ile Hasat Şenliği hazırlıkları hakkında görüşüldü.

17.10.2018 mutluky

ODAMIZDA AYVALIK OTELCİLER VE TURİZM İŞLETMELERİ DERNEĞİ TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI.

16 Ekim 2018 Salı günü Ayvalık Otelciler ve Turizm İşletmeleri Derneği tanışma toplantısına Odamız ev sahipliği yaptı. Ayvalık Otelciler ve Turizm İşletmeleri Dernek Başkanı İbrahim Çolak, Ayvalık Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Yasemin Gençer ve ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın Ayvalık'taki turizm işletmecileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiler.

turizm  2

turizm  1

 

 

ALTINOVA DENİZİNDE MADEN ARAMAYA HAYIR !

16 Ekim 2018 Salı günü '' Denizde Maden Aramaya Hayır'' sloganı ile Altınova denizinde demir madeni aramak isteyen şirkete karşı Altınova Sahilinde Madene Karşı Güçbirliği Platformu tarafından düzenlenen manifestoya Ayvalık Ticaret Odası olarak destek verdik.

44

ODAMIZDA HASAT GÜNLERİ BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Ekim 2018 Pazartesi günü Odamızda ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Başkan Yardımcıları Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit, Meclis Başkanı Mehmet Sıray, Meclis Başkan Yardımcısı Suat Akın ve Meclis Üyesi Metin Akkuş tarafından 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Basın Toplantısı gerçekleştirildi.

26-27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Basın Bültenine ulaşmak için tıklayınız.

basn toplants

 

ATO BAŞKANI MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN BURSA 16. TARIM, TOHUMCULUK, FİDANCILIK VE SÜT ENDÜSTRİSİ FUARI'NA KATILDI.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın 13 Ekim 2018 Cumartesi günü BURSA TARIM FUARI'nı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Ayvalık Hasat Etkinlikleri sponsorlarından Pellenc ve Semak firmalarının standlarına uğradı. David Biçaco ve Süleyman Keleş'e çalışmalarında başarılar diledi ve yeni hasat sezonu satışları hakkında bilgi aldı. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'nın standını da ziyaret etti.

Bursa fuar 1    Bursa fuar 2

Devamını oku: ATO BAŞKANI MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN BURSA 16. TARIM, TOHUMCULUK, FİDANCILIK VE SÜT ENDÜSTRİSİ...

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE

Sayın Üyemiz,
Enflasyonla topyekün mücadele programı çerçevesinde indirim kampanyası düzenlenmiştir.Yıl sonuna kadar satışını yaptığı ürünlerde en az %10 indirim uygulamak isteyen üyelerimiz program dahilinde kampanyaya katılacağını ve indirim uygulayacakları ürün listesi ve görsellerini  22 Ekim 2018 tarihine kadar Odamıza bildirmelerini rica ederiz. Kampanyaya katılan üyelerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bildirilerek ülke çapında kampanyaya katılan firmalar listesinde yer alacaktır.

Aşağıda yer alan listedeki ürünlerde indirim yapacak üyelerimizin en kısa sürede odamızla irtibata geçmeleri rica olunur.

Ürün listesi

 

enf

BUTİK ZEYTİNYAĞI ÜRETİCİSİ RENGİN SUAR ODAMIZI ZİYARET ETTİ

11 Ekim 2018 Perşembe günü Butik zeytinyağı üreticisi ve Türkiye'nin tanınmış yüzlerinden Rengin Suar Odamızı ziyaret ettiler. Bu yılki Zeytin Hasat Günlerine katılacaklarını belirterek ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a kendi ürettikleri zeytinyağından hediye ettiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın kendilerinin katılımlarının ATO için büyük bir destek ve güç olduğunu belirterek kendilerine teşekkür ettiler.

11 ekim 2018

 

 

ODAMIZ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE ZİYARETTE BULUNDU

9 Ekim 2018 Salı günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Uçar ve Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nu ziyaret ettiler. Odamız Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ziraat Odası ile birlikte hazırladığı  14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Etkinliği hakkında kendilerine bilgi verdiler. Görüşmede Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne destek ve katkıları için teşekkürlerimizi ilettik.

bbb 2

bbb 1

 

ZEYTİN GÜVENLİĞİ KORUMA TOPLANTISI YAPILDI

9 Ekim 2018 Salı günü Odamızda Ayvalık merasında zeytin güvenliği ile ilgili özellikle zeytin hasat sezonu başlangıcından önce oluşabilecek sorunlara ilişkin önlemlerin konuşulup tartışıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Özay Dörttepe, Meslek Odaları Temsilcileri ve Zeytin Üreticileri katıldı. Konuyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu, görüşler dile getirildi ve verimli bir toplantı gerçekleştirilmiş oldu.

zeytin koruma 2

zeytin koruma 1

ŞEHİT ABDULLAH TAYYİP OLÇOK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SİMÜLASYON TEKNOLOJİSİ EĞİTİMİ

9 Ekim 2018 Salı günü Odamız, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ''Simülasyon Teknolojisi ile Sanayinin İhtiyaç Duyduğu Nitelikte Eleman Yetiştiriyoruz'' Projesine ev sahipliği yaptı.

Tanıtım toplantısına Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın da katıldığı projenin amacı; bölgemizde sanayinin ihtiyaç duyduğu uzman personeli yetiştirmek. 1 Aralık 2018'den itibaren bu amaçla 3 eğitmenle birlikte kaynak operatörü olmak isteyen yetişkin, işsiz bireylere veya kaynakçılık konusunda uzmanlaşmak isteyen bireylere kurslar düzenlenecek.

ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın Odamız adına ev sahipliği yaparak projeye destek verdiğini açıkladı.

meslek lisesi 2

meslek lisesi

 

 

 

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI ALİAĞA ŞUBESİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

9 Ekim 2018 Salı Günü, geçtiğimiz aylarda kurulan İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Odamıza ziyarete geldiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve Başkan Yardımcıları Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit kendilerini karşıladılar. Deniz TO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu'na Ayvalık'ın tanınmış iş adamlarından Ali Jale de seçilmiştir. Ayvalık, Foça, Bergama, Dikili ve Menemen olmak üzere Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi'nin bölgesel olarak faaliyetlerini sürdüreceğini belirttiler. Kendileri iyi niyet nişanesi olarak Odamıza plaket takdim ettiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da bu ince davranışlarından dolayı Deniz Ticaret Odasına teşekkürlerini iletti.

imak deniz to 2

imak

ALTINOVA SAHİLİNDE MADEN ARAMAYA HAYIR KOMİSYONU'NA ATO'DAN DESTEK

8 Ekim 2018 Pazartesi günü Ayvalık Altınova Sahilinde Maden Aramaya Hayır Komisyonu ziyaretimize geldi. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın denizin içinde demir madeni işletilmesi projesine yönelik tepkisini dile getirdi. ''Madene Karşı Güçbirliği Platformu'' üyeleriyle işbirliği içerisinde Ayvalık Ticaret Odası olarak imza kampanyası başlatıldı.

MADENE HAYIR

ODAMIZDA ISO 9001 2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGE TETKİKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6 Ekim 2018 Cumartesi günü Odamızda ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belge Tetkiki gerçekleştirildi. Denetim DQS Firması Denetçisi Sayın Süleyman Akgün tarafından yapıldı. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın da katıldığı açılış toplantısı sonrasında denetimi Odamız Akreditasyon Sorumlusu Özge Çakmak sundu. Odamız ISO 9001 2015 Kalite Yönetimi Sistem Belge Tetkiki'nden, majör ya da minör uygunsuzluk almadan başarıyla geçti.

so denetim

ODAMIZA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

6 Ekim 2018 Cumartesi günü Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Aydın Şahin ve Ayvalık'ta Zeytinyağı üreticisi olan Serdar Gürses ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a ziyarete geldiler, Ayvalık ve Türkiye'nin genel durumu üzerine sohbet gerçekleştirdiler.

6 ekim

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.