Menü Kapat

Başkanımız Ali Uçar’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Ayvalık Ticaret Odasının Saygıdeğer Üyeleri,  Değerli Arkadaşlarım,

Pandemi, küresel ve ulusal ekonomik krizler, savaşlar,  üretim ve tedarik zincirindeki kopmalar son birkaç yıldır ciddi derecede iş dünyasının zor anlar yaşamasına sebep oldu. Üstüne de ülkemizdeki hızla artan enflasyon, genel ve yerel seçim süreçleri de iş dünyasını ciddi derecede yıprattı. Seçimler bitti. Bu seçimlerin sonunda kazananın Türkiye olacağını ümit ediyoruz.

Artık hep birlikte tüm ülke olarak bu sıkıntılı süreci atlatmak için el birliği ile çalışmaya ve mücadelemize devam etmemiz gerekiyor. Bu süreç için de bizlerin de, değerli yöneticilerimizden ciddi beklentilerimiz ve destek taleplerimiz bulunmakta. Mesela;

Fiyat istikrarı gibi. Enflasyonun uygulanacak ciddi ekonomik ve yapısal reformlarla ile mümkün olan en kısa zamanda düşürülmesi gibi.

Öngörülebilir piyasalar, istikrarlı ekonomik ve siyasi politikalar gibi.

Küçük işletmelerin de krediye ulaşımının sağlandığı ve kolaylaştırıldığı çalışmalar gibi.

Üretimin ve ihracatın desteklendiği, tasarrufun artırıldığı, israfın her kademede ülke olarak engellendiği gibi.

Nitelikli iş gücünü arttırıcı çalışmaların geliştirildiği, katma değer yaratan sektörlerin desteklendiği, devlet ve özel sektör yatırımlarının önceliklerinin tekrar gözden geçirildiği  gibi.

Üretim maliyetlerinin verilecek destekler ile düşürüldüğü veya dengelendiği, fırsatçılığın ve fırsatçıların bitirildiği gibi.

Verginin tabana yayılması ve yatırım ortamının iyileştirilmesi, yatırım teşviklerinin ve kredilerin doğru işletmeler, doğru kişiler tarafından kullanılmasının sağlanması gibi.

Gibilerin az olduğu günlere hep birlikte kavuşmak dileğiyle sizleri saygı ile selamlıyor, mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyorum. 1750 üyeli Ayvalık Ticaret Odası camiasının önerileri bizim için emir, destekleri de tüm meclisi ve çalışanları için motivasyondur.

“Bir yurdun en değerli vαrlığı, yurttαşlαr αrαsındα milli birlik, iyi geçinme ve çαlışkαnlık duygu ve kαbiliyetlerinin olgunluğudur.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Ali UÇAR

Ayvalık Ticaret Odası YK Başkanı