Menu Close

KADIN İŞLETMELERİNE FİNANSMAN VE DANIŞMANLIK DESTEĞİ PROGRAMI “İŞLETME MERCEĞİ” TANITIM TOPLANTISI

Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Kredi Garanti Fonu tarafından finanse edilen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı”, Türkiye’de kadınlar tarafından yönetilen KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırmak ve daha rekabetçi olmalarını sağlayabilmek amacıyla finansal ve teknik destek sunmaktadır.

Anlaşmalı bankalar tarafından “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında sunulan kredilere yapılan başvurularda, teminat Kredi Garanti Fonu tarafından sağlanmakta olup, kadın işletmelerin finansmana erişiminde cazip koşullar sağlanabilmektedir.

Program içerisinde; kadınların işletmelerini daha yakından izlemeleri ve analiz etmeleri, güçlü yanlarını keşfedip, geliştirmek ve finanse etmek için fırsatlar elde etmesine yardımcı bir araç olan “İşletme Merceği” uygulaması da hayata geçirilmiştir. www.kadinisletme.com adresinden ücretsiz şekilde erişilebilen uygulama sayesinde, kadın işletmeler hangi yönlerinin kuvvetli veya zayıf olduğu analiz edilebilmekte, genel durumlarını sektör ortalamalarıyla mukayese edebilmektedir. Ayrıca, uygulama sonunda oluşan ücretsiz finansal rapor ile kadın işletmelerin ilk kredi başvurularında bankalar nezdinde hazırlıklı ve donanımlı olmaları sağlanmaktadır.

Ücretsiz İşletme Merceği uygulaması yapacağımız toplantımızın programına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tarih: 17 Ağustos 2022
Saat: 14.00-16.00
Yer: Ayvalık Ticaret Odası

Program:
14:00 – 14:15 Hoş geldiniz
Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı ve İşletme Merceği Genel Tanıtımı
14:15 – 15:30 İş hayatına “İşletme Merceği” ile bakış uygulama