Menü Kapat

EXPORT AKADEMİ – KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİ İHRACATÇI YETİŞTİRME PROGRAMI HAKKINDA

Sayın Üyemiz 

T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan gelen yazıda, Bakanlık tarafından ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerin bilgi, deneyim ve yeni iş bağlantıları kurma ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla UPS firması iş birliği ile hayata geçirilen Export Akademi – Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı’nın yürütüldüğü belirtilmektedir.

2024 yılı boyunca Ticaret Bakanlığı uzmanlarının devlet desteklerine yönelik vereceği eğitimlerin yanı sıra online pazarlarda satış yöntemleri, e-ticaret sitesi altyapı kurulumu, lojistik süreçleri ve gümrük mevzuatı ve dijital pazarlama olmak üzere farklı konu başlıklarında özel sektörün önde gelen uzmanlarının da eğitim vereceği, katılımcıların birbiriyle tanışıp yeni iş bağlantıları kurabilecekleri, içeriği zenginleştirilmiş Export Akademi programlarının yüz yüze olmak üzere ülkemizin muhtelif illerinde gerçekleştirilmesinin öngörülmekte olduğu, program sonunda katılımcılara dijital katılım sertifikaları verileceği iletilmektedir.

Bu doğrultuda, 2024 yılının ilk Export Akademi programının 7 Şubat 2024 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilmiş olup, bir sonraki programın 17 Nisan 2024 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

Özellikle e-ihracat/e-ticaret konularına ilgili, bu alanlarda gelişime açık, motivasyonu yüksek girişimciler başta olmak üzere ilgililerin programa dahil olmasının önem arz ettiği belirtilmektedir.

Aşağıdaki bağlantıda detayları yer alan program, Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olup katılmak isteyen kişilerin aşağıdaki bağlantıda yer alan “teyitli katılımcı formu”nun doldurularak 5 Nisan 2024 tarihine kadar sanel.ala@tobb.org.tr adresine iletmeleri gerektiği vurgulanmaktadır.

Bahse konu etkinliğe yönelik program detaylarına ulaşmak için tıklayınız.

Bahse konu etkinliğe yönelik “teyitli katılımcı formu”na ulaşmak için tıklayınız.