Menü Kapat

NEFES KREDİSİ YENİDEN BAŞLIYOR!

Sayın Üyemiz,

Nefes Kredisi’ne yönelik başvurular 1 Haziran Salı günü itibariyle başlayacaktır. Üyelerimiz Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası şubelerine kredi için başvuru yapılabilecektir.

Üyelerimizin kullanacağı kredi; 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli, kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı ise yıllık % 17,50 olacaktır.

Bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 (onbinde üç) kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile %1 banka komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf ve komisyon talep etmeyecektir.

Krediden 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyeler faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu krediyi verecek olan banka tarafından kontrol edilecektir.

2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında olan işletmeler azami 50.000 TL, 1 milyon TL ve 10 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabilecektir.

Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir.

Üyelerimizin krediye başvurabilmek için öncelikle “Nefes Kredisi başvurusu içindir.” ibareli faaliyet belgesini Odamızdan almaları gerekmektedir. Oda Faaliyet Belgesi olmadan banka talep kabul etmeyecektir.