Menü Kapat

TOBB EKONOMİ ŞURASINA KATILDIK

16 Ağustos 2023 Çarşamba günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası, TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz ve ilgili bakanlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de yapıldı.​
Ekonomi Şurasına Ayvalık Ticaret Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ali UÇAR katıldı.
TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve katılım sağlayan oda borsa başkanları, Reel Sektör ve Kobi işletmelerinin krediye erişimi ve kredi faizleri, KDV mahsup ve iadeleri, enflasyon muhasebesi, konut kredilerinin açılması, vergi usul kanunu düzenlemeleri, kanun teklifleri sırasında iş dünyasının görüşlerinin alınması, turizm, tarım, gıda, akaryakıt, inşaat sektörü ile ilgili sorunlar, organize sanayi bölgeleri ve yerel altyapı sorunları üzerinde görüş ve önerilerini sundular.
Sn. M Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz ve oda-borsa başkanlarının yanı sıra; Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Sn. Ömer Bolat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı Sn. İbrahim Yumaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Alparslan Bayraktar, Bakan Yardımcıları ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel katıldı.