Menü Kapat

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Bölge Seçimi

Değerli Üyemiz;

Bilindiği üzere Turizm ve turizm yatırımlarının geliştirilebilmesi için bölgemizin aktif tanıtımı büyük önem taşımaktadır. T.C. Kültür Turizm Bakanlığı, bünyesinde kurulmuş olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) yurt içi ve yurt dışı turizm destinasyonlarını tanıtmakta, bu tanıtımların yapılabilmesi için de ;

her yıl  bileşik tesisler ile konaklama tesislerinden, Bakanlıktan belgeli yeme-içme ve eğlence tesislerinden ve deniz turizmi tesislerinden ciroları üzerinden binde 5, seyahat acentelerinden ve hava yolu şirketlerinden de on binde 5’e pay almaktadır.

25 Aralık 2022 Pazar günü, TGA bölge temsilciliği aday belirleme seçimi yapılacaktır.

Bu bağlamda, 6 adayın bulunduğu ve 3 adayın seçileceği Marmara bölgesi seçiminde, bizim de içinde bulunduğumuz Güney Marmara’daki işletmelerimizin, TGA’ nda temsil edilmesini sağlamak amacıyla, Ayvalık bölgesindeki tüm konaklama tesislerinin

 ( Turizm İşletme Belgeli ve Basit Konaklama Belgeli) oy kullanması çok önemlidir. 25 Aralık’ta yapılacak Bölge seçiminin Balıkesir sandığı, Balıkesir Öğretmen Evinde olacaktır.

Turizm İşletme Belgesi veya Basit Konaklama Belgesi henüz çıkmamış, ancak harçlarını yatırmış olan tüm tesisler belgeli sayılacaklardır. Seçim günü sandıkta bulunacak olan Turizm İl Müdürlüğü Görevlileri belge harçlarını yatırmış olan otelleri sistemden görebileceklerdir.

Oy kullanmak için şirketi temsilen imza yetki belgenizin yanınızda olması yeterlidir. İmza yetkilisi oy kullanmaya gidemeyecek olursa, yerine kendi imzaladığı basit vekalet yazısıyla görevlendireceği şirket çalışanını da yanında e-devletten alınmış kaşeli ve imzalı işe giriş bildirgesi ve şirketin imza yetki belgesiyle beraber gönderebilecektir.