Menü Kapat

ÜYELERİMİZ İÇİN NEFES KREDİSİ BAŞLADI

Üye İşletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi Projesi tekrar başlatılmaktadır. Krediye ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde Denizbank ve KGF ile imzalanmıştır.

Bu çerçevede, yıllık cirosu 3 milyon liranın altındaki üyelerimiz Denizbank Ayvalık Şubesinden 28.04.2020 Salı günü itibarıyla başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.

* Krediye en az 1 yıldır Odamıza kayıtlı olan üyeler başvurabilirler.

* Üyelerimizin kullanacağı kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık %7,50 olacaktır.

*Daha fazla üyenin krediden faydalanabilmesini teminen oda/borsalarca kullandırılacak kredilerin azami limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

*Üyelerimizin krediye başvurabilmek için öncelikle odamızdan açıklama olarak “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir.” ibareli FAALİYET BELGESİ alınması gerekmektedir.

*Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir.